Haber

Süleyman Soylu 10 Gün Sonra Bakanlığa Veda Etti: ‘Çok Rahatım’

AK Parti listelerinden milletvekili seçilen 4 Hüda-Par milletvekilinin mecliste yemin etmek istemedikleri, YSK’nın kesin sonuçları açıklamasını geciktirmeye çalıştıkları tezleri. Tartışmalara dolaylı olarak yanıt verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, milletvekili seçilenlerin 10 gün sonra mecliste yemin edeceklerini bildirdi.

“YSK’nın kesin sonuçları açıklamasını geciktirmeye çalışıyorlar”

Resmi olmayan bilgilere göre, İstanbul’dan milletvekili seçilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tıbbi cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Milletvekili olarak bu millete hizmet etmek benim için en büyük onurlardan biridir”

Bir televizyon programına katılan Soylu, “Hizmetinize devam edecek misiniz?” sorusuna yanıt verdi. aşağıdaki gibi: “Ben bir milletvekiliyim. 10 gün sonra hizmetim sona eriyor. 7 yıl görevde kaldım, elimden geleni yaptım. Vatanım ve milletim için gece gündüz demeden gücümün yettiği kadar çalıştım. Mevcut duruma bakıyorum. Milletvekili olarak yemin ettiğim anda bakanlık görevim sona erer. Milletvekili olarak bu millete hizmet etmek benim için en büyük onurlardan biridir. Bu konuda çok rahatım.’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti listelerinden milletvekili seçilen 4 Hüda-Par milletvekilinin mecliste yemin etmek istemedikleri için kesin sonuçların açıklanmasını ertelemeye çalıştıkları tezini ortaya attı. YSK tarafından Bu tartışmaların ardından Süleyman Soylu’nun açıklaması ortalığı karıştırdı.

haber-caglayancerit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu