Haber

Adana’da Hayvanlara Eziyet Edenlere Tartışmalı Ceza

Adana Et ve Süt İşletmesi Adana Et Kombinasyon Müdürlüğü’nde hayvanlara şiddet uygulayan 2 zanlı, çıkarıldığı mahkemece hayvan barınağını 15 gün temizlemelerine hükmedilerek serbest bırakıldı. Şüpheliler ayrıca ‘İslam Hukukunda Hayvan Hakları’ kitabını da okuyarak özetini 15 gün içinde hakime sunacak.

Adana Et ve Süt İşletmesi Et Birleştirme Müdürlüğü’nde hayvanlara şiddet uyguladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan iki zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yüreğir ilçesi Yenidoğan Mahallesi’ndeki birleşimde 25 Mayıs’ta meydana gelen ve görüntüleri basına yansıyan olayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan kurum personeli MAT ve İ.G’nin polisteki işlemlerine devam edildi. Sosyal medya dün tamamlandı.

MAT ve İ.G, karakolda sözlerine sinirlenen hayvanı sakinleştirmeye çalıştıklarını iddia etti. İki zanlı, ifadelerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerince ‘hayvanlara eziyet ve zalimce muamele’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

“İslam Hukukunda Hayvan Hakları” kitabını okuyup özetleyecekler.

Savcılıktaki sorgularının ardından nöbetçi hakim karşısına çıkarılan iki zanlının, hayvan barınağında 15 gün temizlik yapmaları ve ‘İslam’da Hayvan Hakları’ kitabını okumaları şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi. 25 sayfalık özeti 15 gün içinde mahkemeye sunar.

habersultanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu